Styrelsen

All kontakt med styrelsen sker via mail eller föreningsmobilen 0760-38 68 50

Pia Björnsson

Ordförande

Stuga nr: 159
pia@senderod.com

Kontaktperson
Stuga 5 – 29, 48 – 49A

Köp och försäljning av stuga.
Köksansvarig
Områdesbesiktning
Behörighet till låssystem

 

 

Catarina Bertram

Vice ordförande
catarina@senderod.com

Representant SAMO och Kommun.
Behörighet till låssystem
Uppdatering av hemsida.
Områdesbesiktning

Cici Ahlner

Kassör

Stuga nr: 68
cici@senderod.com

Ekonomiska frågor

Bella Strömberg

Sekreterare

Stuga nr: 46
bella@senderod.com

Uppdatering av kontaktuppgifter.
Information via mail.

Isak Isaksen

Styrelseledamot

Stuga nr: 62
isak@senderod.com

Kontaktperson
Stuga 1 – 4, 5B samt 30 – 47
Områdesbesiktning
Bygglov

Erik Sörensen

Suppleant 1

Stuga nr: 133
farmarerik@hotmail.com

Kontaktperson
Stuga 104, 106 – 129 samt 161 – 163
Löpande service / underhåll av föreningens inventarier. (t.ex. kranar vid yttre gräns, allmänna toaletter m.m.)
Vid fel på släp.

Claus Bengtsson

Suppleant 2

Stuga nr: 35
claus@senderod.com

Underhållsansvarig

 

Ulrika Arlebo

Suppleant 3

Stuga nr: 6
ulrika@senderod.com

Kontaktperson
Koloni 50 – 79
Parkeringstillstånd

Peter Friberg

Suppleant 4

Stuga nr: 22
peter@senderod.com

Kontaktperson
Stuga 80 – 103, 105
Städdagsansvarig

Robert Nävermyr

Suppleant 5

Stuga nr: 91
robert@senderod.com

Kontaktperson
Koloni 130 – 160
Städdagsansvarig

Revisorer

Jan Weidenhielm

Revisor – Sammankallande

Stuga nr: 146
jan@senderod.com

Benny Christensen

Revisorsuppleant

Koloni nr: 136

Valberedning

Kerstin Johansson

Valberedning sammankallande

Stuga nr: 64
kerstin@senderod.com

Jan Wadstein

Valberedning 

Stuga nr: 38

Linn Gärtner

Valberedning

Stuga nr: 54

Hemsidan

Miljöansvarig

Peter Lindh

Webmaster

Stuga nr: 49
peter@senderod.com

Johan Ekenberg

Miljöansvarig

Stuga nr: 84
johan@senderod.com